تلفن تماس و مشاوره
021-86095462
 
ساعات کاری دفتر
9:00 تا 18:00
مطالب حقوقی
تاریخ انتشار: جمعه 14 شهریور 1399
مراحل درخواست طلاق توافقی

  مراحل درخواست طلاق توافقی

طلاق توافقی نوعی طلاق است که بدون اینکه قانون مدنی به آن اشاره ای داشته باشد زوجین با توافق یکدیگر بر سر کلیه مسائل مالی و حضانت و نگهداری فرزند و سایر مسائل اقدام به آن می نمایند و از آنجا که طبق ماده 10 قانون مدنی اصل آزادی اراده هاست و طرفین می توانند هر نوع توافقی که مخالف با قانون نباشد را منعقد نمایند، بنابراین این نوع توافق نیز در نظام حقوق کنونی مورد احترام است و آثار حقوقی بر آن بار خواهد شد. ضمن اینکه زوجین با انتخاب طلاق توافقی در مدت زمان کمتری به نتیجه مطلوب خود می رسند.

امتیاز: Article Rating

 

 

مراحل طلاق توافقی، وکیل طلاق توافقی

  • پس از حصول توافق، زوجین می توانند برای اینکه به طور مستقیم درگیر مراحل رسیدگی طلاق تا صدور حکم و هر آنچه مربوط به این امر است نشوند، ادامه کار خود را به وکلای دادگستری بسپارند.
  • بنابراین آنچه مهم است حصول توافق بین طرفین است که این توافق باید از سوی زوجین حاصل شود. پس از آن تمام مراحل حتی جلسات مشاوره و اجرای صیغه طلاق در حضور وکیل صورت خواهد گرفت.
  • از آنجا که مطرح شدن هر امری در محاکم از دیدگاه حقوقی باید روند خاص خود را طی کند، وکیل مزبور مکلف است به یکی از دفاتر الکترنیک قضایی مراجعه کرده و دادخواست طلاق را ثبت نماید.( بنابراین تقاضای طلاق توافقی در اولین مرحله در قالب دادخواست توسط وکیل مزبور ثبت می شود)
  • پس از ثبت دادخواست، جلسات مشاوره آغاز می شود. این جلسات مشاوره اجباری هستند و از سوی شعبه تعیین شده از سوی دادگاه برگزار می شود.
  • پس از انجام جلسات مشاوره و پافشاری زوجین بر جدایی رای طلاق توافقی که گواهی عدم امکان سازش نامیده می شود صادر می شود.
  • لازم به ذکر است مدت اعتبار گواهی عدم امکان سازش سه ماه از تاریخ ابلاغ رای قطعی یا قطعی شدن رای است. در صورتی که ظرف مهلت مقرر گواهی به دفترخانه تسلیم نشود یا ظرف سه ماه از تسلیم مدارک لازم ارائه نگردد، گواهی صادره از درجه اعتبار ساقط شده و کلیه توافقاتی نیز که گواهی مزبور بر اساس آن صادر شده ملغی می گردد.
  • پس لازم است طی این سه ماه وکلای زوجین به دفترخانه رجوع کرده و طلاق را ثبت نمایند.
  • در صورت نیاز به کسب اطلاعات  بیشتر در خصوص طلاق توافقی و نحوه وکالت دادن یکی از زوجین به دیگری و نیز روش وکالت دادن هر یک از زوجین به وکیل دادگستری، در دفتر خانه اسناد رسمی یا در سفارتخانه های ایران یا در کنسولگری یا دفتر حفاظت منافع ایران با دفتر وکالت ما تماس گرفته و سوالات حقوقی و مسائل حقوقی خود را از  وکلای پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی این دفتر وکالت در یافت نمایید.

 

 

 

مطالب مرتبط با طلاق توافقی :

1- راههای طلاق توافقی

2- روش طلاق توافقی و نحوه انجام آن

3- فهرست دعاوی خانواده - وکیل خانوادگی

4- دلایل و موارد 9 گانه طلاق به درخواست زن

5- چگونه یک وکیل خوب برای طلاق و خانواده پیدا کنم؟

 

 

 

ایجاد شده توسط مسعود محمدی، وکیل پایه یک دادگستری
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو
کلید واژه ها

رزرو وقت مشاوره حقوقی با ما

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره کلیک کنید.